Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/u490750/hram-sofia.ru/www/wp-includes/class-wp-hook.php on line 308
Престольный праздник! - Храм Софии Премудрости Божией в Средних Садовниках

Престольный праздник!

28 августа Православная Церковь празднует Успение Пресвятой Богородицы и Приснодевы Марии и икону Софии Премудрости Божией — основной престольный праздник нашего храма.

В воскресенье 27 августа Всенощное бдение — начало в 18:00, в понедельник 28 августа ранняя Литургия — начало в 6:40, поздняя Литургия — начало в 9:40.

Приглашаем разделить с нами Праздник на соборной молитве.

Тропарь Успению, глас 1:

В рождестве девство сохранила еси, / во успении мира не оставила еси, Богородице: / преставилася еси к животу, Мати сущи Живота, / и молитвами Твоими избавляеши от смерти души наша.

Тропарь Софии Премудрости Божией, глас 1:

Превечная Премудросте, Христе Боже наш!/ Божественным смотрением Своим преклонивый Небеса,/ благоволил еси вселитися во утробу Чистыя Отроковицы,/ средостение вражды разрушив,/ освятил еси естество наше/ и Царствие Твое нам отверзл еси;/ сего ради Тебе, Творца нашего и Избавителя,/ и рождшую Тя,/ спасения нашего тайне послужившую Деву Чистую, православно величаем.